Aktyvi vaikų ir jaunimo vasaros stovykla „Kartu“

„Švęsk vasarą – saulės perpildytas dienas ir žvaigždėtas naktis.“  Gooseberry Patch

Tokią galimybę – švęsti vasarą – turėjo net 20 vaikų ir jaunuolių iš Kelmės miesto ir rajono, kuriuos į aktyvią vaikų ir jaunimo vasaros stovyklą ,,Kartu“ kaimo turizmo sodyboje ,,Tytuvėnų papartis,“ prie Giliaus ežero,  sukvietė pagal projektą ,,Kompleksinė socialinė parama visai šeimai Kelmės rajone“ dirbantys Vaikų dienos centro „Parama“ darbuotojai.

Stovyklos veiklos vykdytos iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projekto ,,Kompleksinė socialinė parama visai šeimai Kelmės rajone” lėšų ir iš Kelmės rajono savivaldybės jaunimo projektų (veiklos) finansavimo konkurse gautų lėšų – rengiant ją, daug pastangų ir darbo įdėjo socialinė darbuotoja darbui su jaunimu S. Žilinskienė. Vaikų ir jaunimo aktyvioje vasaros stovykloje ,,Kartu“ dalyvavo Vaikų dienos centrą ,,Parama“ lankantys vaikai ir jaunimas, taip pat, bendradarbiaujant su Kelmės rajono seniūnijų socialiniais darbuotojais darbui su šeimomis, buvo pakviesti dalyvauti vaikai ir jaunimas iš viso rajono. Todėl net 20 vaikų, kurių amžius nuo 11 iki 17 metų, 10 merginų ir 10 vaikinų, galėjo pasidžiaugti stovyklavimo ypatumais ir įdomiomis veiklomis.

Ruošiantis stovyklai, pagalvota apie viską: apie socialinių įgūdžių ir gebėjimų stiprinimą, komunikavimo įgūdžių gerinimą, elementaraus stalo etiketo pradmenis, kūrybinių galių išlaisvinimo ir atskleidimo galimybes, fizinį aktyvumą ir grūdinimąsi, saviraišką ir savivertės didinimą, todėl ir veiklos stovykloje buvo labai įvairios. Ž. Levickienė ir L. Kareivienė padėjo kurti florariumus ir supažindino su kompozicijų kūrimo pradmenimis, L. Užuomeckienė pasakojo apie molio galimybes ir subtilybes, mokė, kaip pasigaminti paprasčiausius dirbinukus, E. Tamašauskienė ir savanoris E. Mikovičius, dirbęs stovykloje visą laiką, rūpinosi ne tik rytine mankšta, bet ir meninės pakraipos veiklomis, D. Griškevičienės vakarais sekamos  teatralizuotos pasakos domino ne tik mažesniuosius stovyklautojus. A. Valošinienė vaikus supažindino su saugaus elgesio taisyklėmis stovyklos metu, taip pat padėjo vaikams prižiūrėti ir puoselėti švarą bei tvarką stovyklavietėje, E. Jafimovas supažindino vaikus su baidarėmis ir vadovavo baidarių žygiui Dubysos upe. O kur dar stovyklautojų krikštynos, ekskursija po Telšius, užsukant į „Skruzdėlynės“ viensėdiją, susitikimas su tikru žemaičiu M. Čekavičiumi ir jo istorijos apie Žemaitijos praeitį, kur Šatrijos kalno legendos ir padavimai, vardų etimologijų vakaras. Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Kelmės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistų mokymai…

Tačiau labiausiai stovyklautojams įsiminė baidarių žygis Dubysos upe ir sriuba, išvirta ant laužo Zakeliškiuose, taip pat orientacinis žygis apie Giliaus ežerą ir susitikimas su Kelmės baikeriais – atskiras ir nuoširdus ačiū ilgamečiams mūsų draugams ne tik už lauktuves, bet ir už žaidimus drauge, už pavėžinimus motociklais. Stovykla baigėsi – kiekvienas stovyklautojas buvo apdovanotas už kokią nors šmaikščią nominaciją – tačiau įspūdžiai ir patirtys liko.