Naujienos

 • 75 metų ir vyresniems senjorams pirmu skiepu būtina pasiskiepyti iki lapkričio 8-9 d.

  75 metų ir vyresni senjorai, kurie planuoja pasiskiepyti ir tuo pačiu norėtų gauti 100 eurų vienkartinę išmoką turi suskubti ir pirma vakcinos nuo COVID-19 doze spėti pasiskiepyti lapkričio 8 d. (pirmadienį) arba lapkričio 9 (antradienį). Suskubti reikia dėl to, kad 100 eurų vienkartinė išmoka skiriama už pilną vakcinacijos kursą, todėl, tam, kad antru skiepu senjorai spėtų paskiepyti laiku – iki lapkričio 30 d. – pirmąjį skiepą būtina gauti ne vėliau nei lapkričio 9 (antradienį).

  Skaityti daugiau
 • „Gegužės mėnuo be smurto prieš vaikus“ ir „Tarptautinė vaikų gynimo diena“ Vaikų dienos centre „Parama“„Gegužės mėnuo be smurto prieš vaikus“ ir „Tarptautinė vaikų gynimo diena“ Vaikų dienos centre „Parama“

  Visą gegužės mėnesį Vaikų dienos centre „Parama“ vyko akcija „Gegužės mėnuo be smurto prieš vaikus“ , kurios metu drugeliai su gražiais žodžiais, linkėjimais, patarimais ir padrąsinimais draugui, patiriančiam smurtą,  tūpė ant langų ir medžio.

  Birželio 1 – ąją dieną vyko „Tarptautinei vaikų gynimo dienai“ paminėti skirta popietė. Vaikų dienos centro “Parama” kieme netrūko veiksmo, lauke buvo pilna vaikų: kas kepė zefyrus, kas piešė spalvotomis kreidelėmis, kas žaidė su kamuoliu. O nuostabų pyragą “sukirto” pabaigoje, iki soties prisižaidę ir prisibuvę kieme.

   

  Skaityti daugiau
 • Iš pataisos įstaigų paleidžiamų (paleistų) asmenų socialinė integracija

  Nuo 2021 m. sausio mėn. Kelmės rajono savivaldybė pradeda vykdyti iš pataisos įstaigos paleidžiamų (paleistų) asmenų  socialinę integraciją. Antrąjį socialinės integracijos etapą (pirmąjį etapą vykdo pataisos įstaigos paskirtas atsakingas darbuotojas) organizuoja ir vykdo Kelmės rajono socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja Danutė Šarauskienė, mob. tel.860742168 ir/ar el. paštas danute.sarauskiene@sptkelme.lt

  • teikia palydimąją paslaugą;
  • teikia informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo bei kitas bendrąsias socialines paslaugas;
  • padeda spręsti sveikatos, įdarbinimo, gyvenamosios vietos ir kitas socialines, teisines ir psichologines problemas;
  • teikia informaciją ir tarpininkauja dėl piniginės socialinės paramos, kitų socialinių paslaugų ir kitos tikslinės pagalbos gavimo.
  Skaityti daugiau
 • ALKOHOLIS – ŽALA NE TIK SVEIKATAI

  Alkoholio vartojimas yra didelė socialinė problema, nes jo sukeliamą žalą patiria ne tik pats geriantysis, bet ir aplink jį esantys, o kartais ir tiesioginio ryšio neturintys, asmenys ar asmenų grupės ir galiausiai visa visuomenė. Žalingas alkoholio vartojimas turi tiesioginę įtaką žmogaus šeimos gerovei, nes juk neblaivus ar sunegalavęs žmogus negali atlikti savo pareigų, vis dažniau būna nedarbingas ir dėl to gali prarasti darbą, išauga nelaimingų atsitikimų rizika. Alkoholiui išleidžiami pinigai neprisideda prie šeimos gerovės ir jos poreikių užtikrinimo, todėl prasidėjusios finansinės problemos – dar vienas įtampos šeimoje šaltinis. Bet koks alkoholio vartojimas yra tiesioginis kelias į šeimos dramą. Neatsakingas vartojančiojo elgesys, agresija, kaltės ir gėdos jausmo praradimas įtakoja dažnus konfliktus bei sutrikdo šeimos narių bendravimą. Dėl nenuspėjamo alkoholį vartojančio asmens elgesio, gėdos ir baimės būti atstumtam bei pasmerktam kitų, sutrinka ir šeimos socialiniai santykiai. Dar viena rimta problema kylanti šeimoms dėl alkoholio vartojimo yra smurtas (fizinis, psichologinis, seksualinis, finansinis). Akivaizdu, kad alkoholio vartojimas daro įtaką tiek visai šeimai, tiek kiekvienam šeimos nariui, ir ypač vaikams. Žalingas alkoholio vartojimas vaiko aplinkoje kenkia jo raidai, mokymuisi, sveikatai, menkina pasiekimų ir sėkmės gyvenime galimybes.

  Nepaisant to, kad alkoholio vartojimas sukelia daug problemų, žalingus įpročius turinys asmenys pagalbos vis dar kreipiasi gana vangiai, todėl siekiant suteikti didesnes galimybes alkoholį vartojantiems asmenims gauti pagalbą, 2020 m. rugsėjo 9 d. Kelmės rajono socialinių paslaugų centro atvejo vadybininkė ir Liolių seniūnijos specialistė socialiniam darbui, bendradarbiaujant su Kelmės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuru, Liolių seniūnijoje organizavo susitikimą su priklausomybių konsultantu, rizikingai ir žalingai alkoholį vartojantiems asmenims. Nors į pokalbį su priklausomybių konsultantu atvyko keturi asmenys, gal vis dėl to pavyks padėti vienam žmogui, vienam vaikui ar vienai šeimai……..

  Skaityti daugiau
 • „Šventinis šeimos biudžetas“

  2020 m. gruodžio 11 d. Kelmės rajono socialinių paslaugų centras, bendradarbiaujant su Lietuvos samariečių bendrijos Kelmės rajono Bendruomeniniais šeimos namais, organizavo paskaitą rajono šeimoms, patiriančioms socialinius sunkumus, apie šeimos biudžeto planavimą, tema „Šventinis šeimos biudžetas“. Paskaitą vedė Šiaulių universiteto lektorė – Lina Giedrimienė. Paskaita vyko nuotoliniu būdu, Zoom platformoje. Iš 19 kviestų dalyvių, dalyvavo 15.

  Skaityti daugiau
 • „Mylėkime vaikus…“

  2020 m. lapkričio 27 d. Kelmės rajono socialinių paslaugų centro atvejo vadybininkai ir socialiniai darbuotojai, darbui su šeimomis, bendradarbiaujant su LSB Kelmės rajono Bendruomeniniais šeimos namais, organizavo paskaitą rajono šeimoms, patiriančioms socialinius sunkumus, tema „Taisyklės šeimoje: vaikų elgesio ribos ir jų nustatymas“. Paskaita vyko nuotoliniu būdu, Zoom platformoje. Virtuali paskaita sulaukė didžiulio tėvų susidomėjimo, joje dalyvavo 38 dalyviai. Lektorius psichologas Lauras Jokūbpreikšas, paskaitos metu pasakojo apie efektyvų bendravimą šeimoje ir jo svarbą, apie tinkamą/netinkamą vaiko elgesį ir skatinimo būdus. Patarė, kaip nustatyti ribas, skatino tėvus kartu su vaikais kurti taisykles. Supažindino su „penkiomis meilės kalbomis“ ir jų atpažinimo būdais. Pateikė patarimų tėvams, kaip išreikšti jausmus vaikui, suprantama meilės kalba.

  Skaityti daugiau
 • PASKAITA „KAIP REAGUOTI Į PRIEŠTARAUJANTĮ VAIKO ELGESĮ?“

  Rugsėjo 15 dieną Kelmės rajono socialinių paslaugų centras kartu su Kelmės švietimo pagalbos tarnyba organizavo paskaitą „Kaip reaguoti į prieštaraujantį vaiko elgesį?“. Paskaitoje dalyvavo tėvai iš Kelmės miesto, Kelmės apylinkių seniūnijos, Pakražančio, Liolių seniūnijos ir mamytės iš Kelmės vaiko ir šeimos gerovės centro Krizių skyriaus.

  Skaityti daugiau
 • Užimtumo didinimo programos, skirtos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modelis

  Vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. gruodžio 12 d. įsakymo Nr. A1-715 „Dėl Užimtumo didinimo programos, skirtos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modeliui įgyvendinti, rengimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Kelmės rajone yra įgyvendinamas Užimtumo didinimo programos, skirtos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modelis (toliau – Modelis).

  Skaityti daugiau

Sistema: WordPress | Tema: Baskerville 2 | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑