Aktyvi vaikų ir jaunimo vasaros stovykla „Kartu“

2020 m. liepos 7 – 10 ir 13 – 16 dienomis Tytuvėnuose, sodyboje “Tytuvėnų papartis” vyko vaikų vasaros poilsio stovyklos, į kurias vaikus kvietė Vaikų dienos centras “Parama”. Pirmojoje stovykloje dalyvavo 9-12 metų amžiaus vaikai, lankantys Vaikų dienos centrą “Parama”, taip pat vaikai, iš Kelmės rajono seniūnijų, pagal socialinių darbuotojų, dirbančių su šeimomis, rekomendacijas. Antrojoje stovykloje dalyvavo vaikai nuo 12-15 metų amžiaus, lankantys Vaikų dienos centrą “Parama”, taip pat vaikai, iš Kelmės rajono seniūnijų, pagal socialinių darbuotojų, dirbančių su šeimomis, rekomendacijas. Stovyklų išlaidos padengtos iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamo projekto “Kompleksinė socialinė parama visai šeimai Kelmės rajone”, taip pat antrąją stovyklą suorganizuoti papildomai gauta 1000 eurų iš Kelmės rajono savivaldybės administracijos, pagal Švietimo veiklos programos priemonę Vaikų vasaros poilsio organizavimas (projektų vadovė – socialinė darbuotoja darbui su jaunimu S. Žilinskienė).

Įgyvendinant stovyklų veiklas prisidėjo įvairių sričių specialistai, teikiantys paslaugas pagal projektą “Kompleksinė socialinė parama visai šeimai Kelmės rajone” – stovyklai vadovavo Etiketo ir mandagumo pamokėlių vadovė, D. Griškevičienė, meno terapijos užsiėmimus vedė psichologė S. Urbelienė, socialinius įgūdžius ugdė socialinė pedagogė A. Valošinienė, į dviračių žygį bei maudynes vaikus lydėjo Sporto ir turizmo būrelio vadovas E. Jafimovas, įvairias veiklas, užduotis vedė projekto renginių organizatorė bei spec. pedagogė E. Tamašauskienė, muzikine programa rūpinosi stovyklos savanoris ir muzikos būrelio vadovas  E. Mikovičius.

Stovyklų metu buvo suorganizuota ir įgyvendinta daug veiklų ir užsiėmimų, edukacijų ir meno terapijų, išvykų ir susitikimų. Smagu pasidžiaugti ilgamečiu bendradarbiavimu su turizmo sodybos “Tytuvėnų papartis” šeimininkais S. ir J. Kurganovais, sveikatos priežiūros specialistės R. Stonienės, savo atostogų laiką skyrusios susitikimams ir stovyklautojų pamokėlėms, geranoriškumu, braškių augintojos E. Skrodenės dosnumu: jos dėka stovyklautojai mėgavosi nepakartojamu braškių skoniu. Kelmės r. Žemaitės viešosios bibliotekos darbuotojas, iliuzionistas R. Kančiauskas dovanojo mago pasirodymą stovyklautojams, žolininkė mėgėja L. Stanevičienė su vyru Mindaugu dalijosi patirtimi, kaip savo šeimos reikmėms išsispausti aliejaus, pasigaminti hidrolato iš kieme augančių žolių ar susisukti kremą veidui. Tačiau labiausiai visų vaikų mėgstamas įvykis – Kelmės baikerių viešnagė, tradicinės kvadrato varžybos.

Rengiant stovyklą niekada neatsisako padėti ir Šiaulių PGV Kelmės PGT tarnyba: vyr. specialistas Stasys Kvietkus, inspektorius Modestas Selemonavičius ir Kelmės rajono savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė Reda Žalandauskienė, taip pat Telšių VPK Kelmės PK bendruomenės pareigūnė V. Ancikevičienė.

Jaunesnieji stovyklautojai dalyvavo edukacinėje veikloje “Piešiame kitaip”, kurią vedė Žemaitės bibliotekos metodininkė N. Kančauskienė ir jau minėtas JIE vadovas Rolandas – šiuolaikiniams vaikams 3D pieštukai ir planšetės yra trokštamos darbo priemonės. Vyresniesiems vaikams buvo suorganizuotas pažintinis dviračių žygis po Tytuvėnų apylinkes. Vakarais visus stovyklautojus į būrį sukviesdavo šaradų ir muzikos vakarai, o nurimti padėdavo relaksaciniai pasakų vakarai.

Pirmosios stovyklos metu buvo suorganizuota išvyka į Telšių rajoną, kur buvo aplankytas Žvėrinčius, „Auksinio elnio“ dvaras ir senovinių motociklų muziejus, taip pat Biržuvėnų dvaro sodyba. Antrosios stovyklos metu vaikai vyko į Naisius, aplankė Naisių žemaitukų žirgyną, kur dalyvavo edukacinėje programoje „Pabūk žirgu“, taip pat gidės lydimi susipažino su Naisiais, dalyvavo „Odos edukacijoje“, kur kiekvienas sau pasigamino odinę apyrankę.

Stovyklose lankėsi Socialinės paramos skyriaus vedėja R. Každailienė ir Socialinių paslaugų centro direktorė M. Lencienė.

Daugiau įspūdžių ir nuotraukų galima rasti Vaikų dienos centro Facebook paskyroje: Vaikų dienos centras Parama.

Kelmės rajono socialinių paslaugų centro

Socialinė darbuotoja darbui su jaunimu

Simona Žilinskienė

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Komentarai uždrausti.

Sistema: WordPress | Tema: Baskerville 2 | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑