Aktyvi vasaros savaitė „Dienos stovykla“

Prasidėjus vaikų vasaros atostogoms, 2018 m. birželio 18 – 22 dienoms Vaikų ir jaunimo užimtumo dienos klube „Parama“ buvo suorganizuota Aktyvi vasaros savaitė „Dienos stovykla“. Veiklose dalyvavo įvairaus amžiaus vaikai ir jaunimas, lankantys dienos klubą „Parama“.

Pirmąją dieną vaikai patys kūrė taisykles, jas įamžino, aptarė. Komandoms buvo duota užduotis – į paruoštas dėžutes surinkti nurodytus daiktus, juos kuo greičiau pristatyti vadovams. Laimėjusi komanda buvo apdovanota.

Antrąją dieną vaikai kartu su vadovais vyko į baidarių žygį Dubysos upe. Sustojimų metu vaikai mėgavosi maudynėmis, užkandžiavo, klausėsi vadovo pasakojimų apie Dubysos upę, kai kas – bandė atgauti jėgas po irklavimo.

Trečiąją diena vaikai kartu su vadovais vyko į Šaukėnus. Ten aplankė muziejų, Šaukėnų amatų centre dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose – pynė apyrankes, mezgė ant grėblio. Po edukacinių užsiėmimų visi vyko prie „Šaukėnų jūros“, kur vaikai ir vadovai maudėsi, užkandžiavo, ilsėjosi.

Ketvirtąją Aktyvios savaitės dieną vaikų laukė išvyka į Taurų nuotykių parką, esantį Tauragėje. Pakeliui vaikai aplankė vieną didžiausių akmenų Lietuvoje (Vileikių kaime), išgirdo pasakojimą apie jo atradimą. Taurų nuotykių parke vaikai turėjo galimybę išbandyti savo jėgas įveikdami nuotykių trasas.

Paskutinę, penktąją dieną vaikai patys gamino „emociukus“, taip pat įamžino savo įspūdžius piešiniuose. Daugumai labiausiai įsiminė diena Taurų nuotykių parke, taip pat žygis baidarėmis.

Vaikai turiningai praleido pirmąją vasaros atostogų savaitę, kuri buvo kupina įspūdžių, nuotykių ir gerų emocijų. Veiklų metu vaikai mokėsi bendradarbiauti, dirbti komandoje, padėti draugui bėdoje.

Maitinimo, transporto nuomos ir kitos išlaidos buvo padengtos projekto „Kompleksinė socialinė parama visai šeimai Kelmės rajone“ lėšomis (projektą finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija).